Kontakt
Rada Nadzorca/Zarząd
Krótka historia Spółdzielni
Statut Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce
Druki do pobrania
Regulaminy
Informacja o uchwałach podjętych na Walnym Zgromadzeniu w dniach 4, 5, 6 czerwca 2018 r.
Artykuł w Tęczy Polskiej" nt.pierwszej kotłowni przyblokowj w Praszce
 
Ochrona Danych Osobowych
Inspektor Danych osobowych
 
Oferta Programowa
 
Taryfy
Modem kablowy
Podstawy
 
Spółdzielczy kanał informacyjny
Klub Osiedlowy
 
ogłoszenie wyników przetargu 2018 rok
pogotowie elektryczne 2019 rok
 
» strona główna / Inne / Klub Osiedlowy
  Klub Osiedlowy  

 

 

Klub Osiedlowy w okresie ferii zimowych tj. w dniach

od 28.01. do 08. 02. 2019 r. czynny będzie

w godz. od 8.00 do 15.00

Otwarte zajęcia świetlicowe organizowane są dla dzieci

członków

Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce.

Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym.

W programie m.in.:

gry i zabawy świetlicowe;

- zimowe zabawy w plenerze, spacery (w zależności od

pogody);

-gry komputerowe;

- blok zajęć artystycznych;

- projekcja filmów animowanych;

- wyjście do muzeum, Bajlandii itp.

- wyjazdy do kina, na basen i in. (max. do 20 osób)

Planowany harmonogram zajęć może ulec zmianie.

Planowane wycieczki dojdą do skutku tylko w przypadku

sprzyjających warunków atmosferycznych – liczba

uczestników max. do 20 osób.

O planowanych wyjazdach na bieżąco będą podawane

informacje na Azarcie i NTC.

Szczegółowe informacje pod numerem 34/359 13 29

 

w godz. od 12.00 - do 20.00

 

 

 

 

2019

 

Informujemy, że limit miejsc na zajęcia wakacyjne w Klubie Osiedlowym został już wyczerpany. 

 

 

Klub Osiedlowy serdecznie zaprasza na zajęcia świetlicowe w okresie od 25. 06. do 03. 08. 2018 r. Uczestnikami zajęć mogą być:

 - dzieci członków SM w Praszce, - dzieci w wieku od 7 do 12 lat.  Nabór trwa od 04.06. 2018 r. ,przez dwa tygodnie i może być krótszy w przypadku dużego zainteresowania zajęciami.

 

 

 Zapisy w godz. pracy Klubu, w godz. od 12.00 do 20.00

Ilość miejsc ograniczona.

 

06.05.2018 r. Dni Praszki

Amatorski zespół wokalno - muzyczny KAMEA działający przy Klubie Osiedlowym Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce otrzymał zaszczytną nagrodę Burmistrza Miasta "Praszkowski Koziołek"

Zespół wspólnie gra i śpiewa od 2010 r. Powstał z inicjatywy Marioli Gajdy i Henryka Jarugi w celu uatrakcyjnienia cotygodniowych spotkań w Kawiarence Seniora, działającej w Klubie Osiedlowym. Pozostali członkowie grupy to: Krystyna Wadowska, Maria Wicher, od 2015 r. Krzysztof Janusiak oraz Ewa Wiecha i Anna Długosz.

 

  Imprezy tematyczne organizowane w Klubie Osiedlowym w ramach kawiarenki, mają rozbudowaną formę artystyczną, a występy wokalne grupy KAMEA, ze stosownie dobranym repertuarem odpowiednio urozmaicają każde spotkanie z praszkowskimi seniorami, których liczba systematycznie rośnie. KAMEA i jej koncerty piosenek stanowią ważny punkt na tablicy różnorodnych propozycji kulturalno – artystycznych, pozwalających emerytom i rencistom zagospodarować wolny czas i mile spędzić go w gronie przyjaciół i znajomych.

 

  Grupa Kamea wielokrotnie wychodziła poza obręb murów Klubu Osiedlowego i brała udział w różnorakich imprezach środowiskowych na terenie gminy i poza nią. Towarzyszyła różnorodnym wydarzeniom w gminie, w różnorakich firmach i w instytucjach, budząc uznanie i sympatię słuchaczy.

 Dziękujemy Kapitule za przyznanie tej tak prestiżowej nagrody, jakim jest "Praszkowski Koziołek". Cieszymy sie, że nasza wieloletnia działalność została doceniona i wyróżniona.

 

 

26. 04. 2018 r. - impreza środowiskowa w Klubie Osiedlowym pod hasłem "Wiosna majem wróci" .

Oprócz wiosennych piosenek nie zabrakło scenek humorystycznych, skeczy i dowcipów, które umiliły czas zebranej widowni.

 

08.03.2018 r. - udział grupy KAMEA w koncercie piosenek z okazji Dnia Kobiet GKERiIw Praszce. Na spotkaniu swój premierowy występ miał zespół  - TYMCZASEM BEZ NAZWY, grający muzykę rozrywkową na żywo. 

02. 03. 2018 r. - występ grupy wokalno - muzycznej KAMEA w kinie Polonez

Piosenka jest dobra na wszystko - to tytuł przygotowanego koncertu, którego inicjatorką była pani Teresa Kalinowska, animatorka grupy Seniorzy 50+, działającej przy praszkowskim domu kultury. Za zaproszenie z całego serca dziękujemy. Przygotowaliśmy bardzo różnorodne piosenki, które sądząc po reakcjach publiczności, bardzo się spodobały.

 

15. - 27. 01. 2018 r. - ZIMA W MIEŚCIE

Ferie Zimowe w Klubie Osiedlowym 

04. 01. 2018 r. - IX wieczór z kolędą  i pastorałką.

 Dla licznie zgromadzonej widowni zaśpiewał zespół KAMEA. W repertuarze znalazły się tradycyjne kolędy czerpiące z Ewangelii, jak i  bardziej świeckie pastorałki, sięgające pobożności ludowej. 

 

2018 r.  

  Klub Osiedlowy serdecznie zaprasza na zajęcia świetlicowe w okresie ferii zimowych 2018 r.    Uczestnikami zajęć mogą być:

    -  dzieci członków SM w Praszce

   - dzieci w wieku od 7 do 12 lat 

    Nabór trwa od dnia 27. 12. 2017 r. do 09. 01. 2018 r., w godz. pracy Klubu. (w dniach od 27. - 29. 12. 2017 r.

     w godz. od 12.00 do 16.00 (urlop wypoczynkowy)

  Ilość miejsc ograniczona. 

tel. 34/35 91 329

23.11.2017 r

  Kiedy jesień pozbywa się swoich barw i przebiera się w mgliste, listopadowe zadumanie, wracają wspomnienia o Tych, którzy odeszli. Wielu ich jest – artyści, pisarze, poeci, politycy, dziennikarze, społecznicy i działacze, do których obecności tak bardzo przywykliśmy. Nie sposób wymienić wszystkich, ale nie możemy nie wspomnieć choćby Wojciecha Młynarskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Anny Szałapak, Janusza Głowackiego, Wandy Chotomskiej, Stanisława Wielanka, Bohdana Smolenia, Wiesława Michnikowskiego, Witolda Pyrkosza, Krystyny Sienkiewicz, Grzegorza Miecugowa, ks. Mieczysława Malińskiego, Aliny Janowskiej. Lista obecności na tej swoistej liście nieobecnych jest dosyć długa. 

 

  Niektóre twarze rozmywają się już w głębinach pamięci, inne są wyraziste, żywe.

 Jednak – cytując Wisławę Szymborską Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.

 Nasz koncert poświęcony był tym wspaniałym artystom, którzy odeszli bezpowrotnie, ale pozostaną na zawsze w naszych wspomnieniach. Ich niedokończone życiorysy oraz niepowtarzalna artystyczna twórczość urosły do znamion legendy w niektórych przypadkach. 

 

Mogli jeszcze tak wiele osiągnąć i wciąż tworzyć niezwykłe arcydzieła. Nasz koncert był hołdem złożonym Wielkim, Wspaniałym i Nieodżałowanym Nieobecnym.

 

 

 

 

19. 10. 2017 r. odbyła się już kolejna, V Jesienna Biesiada połączona z degustacją domowych przetworów. Na poprzednich biesiadach śpiewaliśmy wspólnie wiele utworów, najchętniej wykonywanych w okolicznościach weselno – imieninowo – wczasowych.

 

 

  Tym razem ruszyliśmy w świat – pod każdą szerokością geograficzną ludzkość śpiewa, biesiaduje i konsumuje. Różni nas tylko repertuar i narodowe kuchnie.

 

  Przewodnie hasło naszego muzycznego spotkania brzmiało: "Biesiada bez granic". W repertuarze były piosenki włoskie, francuskie, hiszpańskie, rosyjskie, żydowskie, angielskie i oczywiście polskie - wszystkie zaśpiewane wspólnie z grupą Kamea. 

    23.09.  2017 r.  - występ grupy KAMEA na 13. Powiatowym Dniu Seniora w Kluczborku

 Informujemy, że galeria Klubu Osiedlowego jest niedostępna z powodów technicznych.

     W okresie wakacji, w Klubie Osiedlowym, działającym przy Spółdzielni M ieszkaniowej w Praszce zostały zorganizowane 6 – tygodniowe zajęcia świetlicowe.  Trwały od 26.06. do 04.08.2017 r. Uczestniczyły w nich dzieci w wieku 7- 11 lat, w liczbie 65 osób. Zajęcia miały charakter rekreacyjno – sportowy oraz profilaktyczny i kulturalny.  Program, dostosowany do wieku uczestników, obejmował takie zajęcia jak:

 - zajęcia z różnymi materiałami plastycznymi, takimi jak: farby, pastele, modelina, plastelina, masa solna, bibuła, papier, tektura itp. Systematycznie organizowano wystawki prac dzieci, które nazajutrz zabierane były przez nich do domów.

 

  - zajęcia wokalno – taneczne przygotowujące do ulubionej prezentacji uczestników pod hasłem Mam talent;

- małe formy teatralne – ulubiony scenki z bajek lub z przeczytanych książek, scenki pantomimiczne lub mini - kabaracik itp.

- gry i zabawy świetlicowe, konkursy, quizy, kalambury;

- gry i zabawy ruchowe ( berek, „ chowany”, „klasy” )

- gry planszowe

- projekcje filmów w świetlicowej mini - sali kinowej;

- gry komputerowe i kawiarenka komputerowa;

- gry i zabawy sportowo – rekreacyjne, np. piłka nożna, tor przeszkód, tenis stołowy, skok w dal, badminton, koszykówka, „dwa ognie”, hula – hop itp.

W trakcie zajęć świetlicowych zorganizowano:

- cotygodniowe wyjścia na basen w Praszce oraz cotygodniowe wyjazdy do Oleskiej Laguny

- wycieczki w miejscu zamieszkania - do Muzeum w Praszce, Bajlandii, oraz wycieczkę pod hasłem „Czy znam swoje miasto?”

- wycieczki dalsze do kina w Kluczborku i Częstochowie oraz do Planety Radości i Fabryki Uśmiechu (Kluczbork, Częstochowa)

Uczestnicy zajęć korzystali z udostępnionego przez dyrekcję Publicznego Przedszkola nr 2 placu zabaw, boiska Publicznego Gimnazjum oraz miejskich i osiedlowych placów zabaw.

Jak co roku, wielkim zainteresowaniem cieszyło się spotkanie ze strażakami OSP w Praszce – pogadanka, pokaz sprzętu i możliwości wozu strażackiego stały się udziałem dzieci, uczestników zajęć, jak i dzieci z pobliskiego placu zabaw i bloków mieszkalnych.

Ponadto przeprowadzono zajęcia profilaktyczne o tematyce antyalkoholowej. Zajęcia ze starszymi dziećmi, według wcześniej przygotowanego programu przeprowadziła pani Halina Graczyk, która ciekawymi i aktywnymi metodami zainteresowała uczestników zajęć.

Gminna komisja ds. rozwiązywania problemów antyalkoholowych dofinansowała nasze wakacyjne zajęcia kwotą 300 zł. Kwota ta została przeznaczona na zakup biletów wstępu, potwierdzony fakturami VAT.


31 maja 2017 r.  - wycieczka rowerowa na trasie Praszka - Nasale -  Maciejów - Praszka. Zwiedzanie drewnianego kościółka w Pakoszowie oraz pałacu w Maciejowie.

7 maja 2017 r. - zawody wędkarskie Młyny 2017 o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce

5 kwietnia 2017 r. - wiosenny koncert piosenek w wykonaniu grupy KAMEA (Mariola Gajda, Krystyna Wadowska, Maria Wicher, Anna Długosz, Ewa Wiecha, Krzysztof Janusiak)  pt.: Wiosna, miłość i ... żart"

8 marca 2017 r - biesiada z okazji Dnia Kobiet  (duża świetlica osiedlowa)

13- 24 lutego 2017 r. - zajęcia świetlicowe dla dzieci dochodzących

 (ferie zimowe)

12 stycznia 2017 r. - koncert kolęd i piosenek świątecznych pod hasłem "Idzie kolęda" w wykonaniu grupy wokalno - muzycznej KAMEA 

2017 r.

 W nowym roku kontynuujemy nasze stałe zajęcia: m.in. próby zespołów wokalno – instrumentalnych, próby śpiewu operowego, gimnastykę dla pań (callanetics, elementy jogi i pilatesu), kawiarenkę seniora, kurs j. niemieckiego dla bezrobotnych,  nieformalne koło j. angielskiego oraz sekcję brydża, zajęcia koła bibułkarskiego, nauka gry na instrumentach.  

 

 

Imprezy środowiskowe 2016 r.

 

14 stycznia 2016 r. - wieczór z kolędą pod hasłem: „Leć kolędo, leć”

 

21 stycznia 2016 r. - Jubileusz 40 - lecia istnienia Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce

 

27 stycznia 2016 r. - wystawa pod hasłem "Moje hobby, moja pasja"

Inspiracją do jej zorganizowania była chęć zaprezentowania ludzi i pokazanie ich zbiorów oraz przedstawienie ich pasji, fascynacji i różnorodnych zainteresowań. W zamyśle, miała to być wystawa, która prezentuje zarówno dorobek kolekcjonerski naszych hobbystów, jak i wytwór ludzkich rąk – obrazy, rysunki, szeroko rozumiane rękodzieło artystyczne i in.

Bez wątpienia, pasja w życiu człowieka, o czym wszyscy tu obecni wiedzą, daje wiele radości i satysfakcji, rozwija oraz podnosi na duchu w trudnych chwilach.

Często jest tak, że wielu mieszkańców posiada piękne zbiory, wielu tworzy piękne rzeczy w zaciszu domowym i niestety, odkładają je na półkę.

Hobby, pasja, przysłowiowy konik, bardzo często łączy się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, niekiedy z zarobkiem, chociaż bywa, że i z wydatkami, co nie zmienia faktu, że głównym celem w pozostaje jednak przyjemność i radość płynąca z uprawiania hobby, które jest przecież sposobem na życie i fajnym sposobem spędzania czasu wolnego, a niekiedy sposobem na nudę. 

 

1- 13 lutego 2016 r. - ferie zimowe w Klubie Osiedlowym ZIMA 2016 r.

 

8 marca 2016 r.  - Dzień Kobiet w kawiarence seniora 

 

21 kwietnia 2016 r.  – koncert pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko”

 

5 maja 2016 r. - udział zespołu KAMEA w jubileuszu Towarzystwa Przyjaciół Praszki

 

22 maja 2016 r. – zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce MŁYNY 2016

 

27 maja 2016 r. – koncert pieśni operowych, operetkowych i popularnych w Wieluniu z okazji Dnia Matki w wykonaniu p. Krystyny Wadowskiej. Słowo mówione, recytacja p. Mariola Gajda.

27 czerwca do 5 sierpnia 2016 r.  - zajęcia świetlicowe dla dzieci dochodzących-LATO 2016

 

Sprawozdanie i rozliczenie wyjazdów na wycieczki dostępne w Klubie Osiedlowym w godz. pracy klubu.

29 września 2016 r. -  koncert włoskich piosenek  w wykonaniu Carletto Serafin. Carletto jest Włochem o polskich korzeniach, na stałe mieszka w słonecznej Italii, lato, wraz z rodziną, spędza w Polsce. Jego pasją jest muzyka i śpiew.

My, Polacy mamy jakieś szczególne upodobanie do melodyjnych, trafiających w serce, włoskich piosenek. Pewnie to kwestia zbliżonego temperamentu i romantycznej duszy. Kochamy Rominę i Albano, Drupiego, Adriano Celentano, Ricci and Poweri i wielu, wielu innych.

Włoska kultura muzyczna ze swoją piosenką popularną, operą, pieśnią neapolitańską jest przecież nieodzownym elementem kultury światowej.

Gwiazdą naszego wieczoru był Carletto...... , ale kilka polskich i nie tylko polskich utworów wykonały, jak zawsze wspaniale ,  Mariola Gajda i Maryla Wicher.

 20 października 2016 r. Klub Osiedlowy zorganizował IV już Jesienną Biesiadę połączoną z degustacją domowych przetworów. Biesiadę poprowadził zespół KAMEA. W repertuarze biesiadnych piosenek znalazły się również piosenki jesienne, cygańskie oraz szlagiery TVS.

24 listopada 2016 r. - wieczór poetycko muzyczny zorganizowany w Muzeum w Praszce. Było pięknie.....Tak oceniła publiczność występ zespołu KAMEA działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce. Zaprezentowany program poetycko - muzyczny nosił tytuł Listopadowe opowieści. Było ich cztery: Jesień, Zaduszki, Człowiek, Ojczyzna, a opowiedziane zostały słowem, pieśnią i piosenką. Opowieści te były swoistym zbiorem krótkich przemyśleń, spostrzeżeń i komentarzy na powyższy temat.

Listopad jak żaden inny miesiąc sprzyja refleksji nad życiem, przemijaniem czy wreszcie nad śmiercią. To czas, kiedy umiera przyroda, kiedy ożywają wspomnienia o bliskich, którzy odeszli na zawsze, wreszcie to czas, kiedy oddajemy hołd tym wszystkim, którzy walczyli o niepodległość Polski i okupili ją daniną krwi, cierpień i wyrzeczeń.

I o tym opowiadały prowadzące spotkanie Ewa Wiecha i Anna Długosz.

Duże wrażenie na słuchaczach zrobiły przede wszystkim utwory muzyczne, specjalnie wyszukane i przygotowane na spotkanie w muzeum. Lacrimosa Mozarta, Człowieczy los z repertuaru Anny German, Youkali Kurta Weila czy Jesienne róże na pewno zostaną zapamiętane ze względu na, jak zawsze wspaniałe i wzruszające wykonanie Krystyny Wadowskiej.

Pieśni i piosenki takie jak Koncert jesienny na dwa świerszcze, Martwe liście, Mury, Żołnierskie buty, Nie zobaczysz matko syna przejmująco i dramatycznie zaśpiewała Maria Wicher. Natomiast utwory A jeśli nie wrócę, Ja nie odchodzę, Urszula Kochanowska wykonane zostały przez Mariolę Gajdę w liryczno – nastrojowo - poetyckiej, a przez to, niepowtarzalnej konwencji.

Oprócz występów solowych nie zabrakło utworów zaśpiewanych w duecie czy zespołowo. Należały do nich: Szwoleżerowie, Deszcz jesienny, Pierwszy siwy włos, Odpowie Ci wiatr, Wrócą chłopcy z wojny, Jakie ładne chłopaki, Wyspa czy Gołębi song

Zespołowi towarzyszył Krzysztof Janusiak, który akompaniował do większości utworów zaśpiewanych przez grupę KAMEA ( był również wykonawcą piosenki pt. Dopóki jesteś) oraz Włodzimierz Długosz, który zapewnił sprawną obsługę techniczną.

Brawa i oklaski były wspaniałą nagrodą dla wykonawców i organizatorów spotkania.

 

 

 

2015 r.

 

8 stycznia 2015 r. w naszym klubie odbył się tradycyjny wieczór z kolędą. Kolędy "zawsze młode", nigdy się nie znudzą. Ich proste i piękne słowa, żywe i skoczne melodie przypominają chwile już odległe, ale dla każdego bliskie. Może właśnie dla tych wspomnień tak chętnie śpiewamy kolędy.

W dniach 19 - 31. 01. 2015 r. , w okresie ferii zimowych odbywały się w naszym klubie zajęcia świetlicowe. Sprawozdanie w załączniku.

5 marca 2015 r. zaprosiliśmy  Panie i Panów na koncert piosenek z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Była to doskonała okazja do przedstawienia anegdot , dowcipów i ciekawostek z ksiąg wybranych, a kobiet i mężczyzn dotyczących. Repertuar, który przygotowaliśmy był bardzo zróżnicowany, tak jak zmienna i różnorodna jest zarówno płeć piękna, jaki i ta ...brzydsza. Zespół KAMEA wyśpiewał znane i lubiane przeboje, a furorę zrobiła nasza znakomita koleżanka, Krystyna Wadowska wykonując słynną Arię ze śmiechem. NA uwagę zasługują również wszystkie solowe występy naszych koleżanek: Maryli Wicher, Marioli Gajdy, Anny Długosz. 

7 marca repertuar przygotowanych piosenek został powtórzony w Strojcu, w sali OSP, na zorganizowanym przez strażaków  wiejskim Dniu Kobiet.

4 maja 2015 r. - występ wokalny  zespołu KAMEA w uroczystości jubileuszu Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska " w Praszce.

7 maja 2015 r. - występ wokalny zespołu KAMEA w uroczystości jubileuszu Muzeum w Praszce

28 maja 2015 r. - finał konkursu "Osiedlowe śpiewogranie" - wręczenie nagród i dyplomów.

18. 06. 2015 r. - występ wokalny zespołu KAMEA w pałacu w Pawłowicach.

29.06 - 7.08. 2015 r. - zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji pod hasłem LATO w Mieście

 

Sezon powakcyjny rozpoczęty!!!! Zapraszamy!!! Do końca sierpnia 2015 r. przeprowadzono wstępną kwalifikację do konkursu na najpiękniejszy balkon i ogródek przyblokowy. Do końca września nastąpi wyłonienie laureatów przez Komisję Konkursową. Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów,

 

2 października 2015 r. /piątek/, w Domu Kultury w Praszce, w późnych godzinach popołudniowych odbył się recital Pani Krystyny Wadowskiej.  Pani Krystyna - z wykształcenia jest pedagogiem, nauczycielką biologii, obecnie na emeryturze. Od kilku lat realizuje swoją pasję, jaką jest śpiew klasyczny.

Z zamiłowaniem wykonuje pieśni operowe i operetkowe. Nie unika również przebojowych utworów muzyki popularnej i rozrywkowej.

Przez sześć lat śpiewała w Miejskim Chórze Olensis w Oleśnie pod dyrekcją Pani Kariny Duch, w głosie sopranowym, zdobywając doświadczenie wokalne i sceniczne.

Praszkowskiej publiczności dała się poznać występując w Klubie Osiedlowym,  w Domu Kultury czy na różnych środowiskowych imprezach na terenie gminy Praszka

Publiczność, pełna uznania dla kunsztu wokalnego solistki, nagrodziła ją brawami na stojąco. Koniecznie nadmienić trzeba, że Pani Krystyna jest absolutną amatorką, obdarzoną wspaniałym głosem, muzykalnością  i wrażliwością, którą dało się odczuć słuchając interpretacji najsłynniejszych arii operowych i operetkowych.

Podczas występu Pani Krystynie towarzyszyli Pani Mariola Gajda, słowo mówione  oraz Pan  Krzysztof Janusiak, akompaniament.


 

 

15 października 2015 r.

 

W dużej świetlicy osiedlowej odbyła się III Jesienna Biesiada połączona z degustacją przetworów domowych. Uczestnicy biesiady, przy suto zastawionych stołach  oraz dźwiękach znanych i popularnych melodii i piosenek dobrze się bawili, beztrosko spędzając czas w gronie znajomych i przyjaciół.  

 

Podczas biesiady dokonano rozstrzygnięcia konkursu na najładniejszy balkon i ogródek przyblokowy.

 

Konkurs został ogłoszony 1 maja, a do końca sierpnia miała miejsce wstępna kwalifikacja najładniejszych balkonów i ogródków. 
Następnie 4 – osobowa komisja konkursowa w składzie : Zofia Krykwińska, Krystyna Wadowska, Anna Kowalska i Krzysztof Janusiak dokonała oceny zakwalifikowanych balkonów
i ogródków, biorąc pod uwagę:
Różnorodność gatunków roślinności
oraz ogólny wygląd balkonu , tj. estetykę,
aranżację, czyli układ roślin i elementów dekoratorskich

Takie same kryteria zastosowano w przypadku oceny ogródków przyblokowych.

W sumie oceniono 25 balkonów i 5 ogródków przyblokowych.

Każdy członek komisji otrzymał indywidualną kartę oceny dysponując punktami od 1 do 6.
Po zsumowaniu liczby uzyskanych punktów
wyłoniliśmy zwycięzców konkursu.

Dokonując przeglądu balkonów i ogródków zauważono, że uczestnicy konkursu urządzając swoje otoczenie wykazują się coraz większą pomysłowością, wiedzą ogrodniczą, a  w swoją pracę wkładają dużo wysiłku i serca. Nagrodzone ogródki i balkony cechuje przemyślana kompozycja oraz różnorodność gatunkowa roślin.


Autorom ogródków i balkonów należą się gratulacje
i podziękowania za wkład pracy w upiększanie swojego otoczenia, a przez to naszego osiedla.

W kategorii ,, Balkony”

I miejsce zajęli – Danuta Rogala 45/48
II miejsce – Danuta i Zdzisław Żydziakowie 44/48
III miejsce – Małgorzata i Włodzimierz Jabłońscy 41/48
 

W kategorii ,,Ogródki”

I miejsce – Ilona i Henryk Jurczykowie 43/48
II miejsce – Krystyna Ladra 39/48
III miejsce – Danuta i Zdzisław Żydziakowie 37/48

Nagrody i dyplomy wręczył prezes Zarządu Pan Jerzy Gracz.
 

 


Osiedlowych (choć nie tylko) twórców, artystów - amatorów zachęcamy i zapraszamy do prezentacji w naszym klubie swojego dorobku artystycznego - obrazy,  fotografie, rysunki, rzeźby, rękodzielnictwo - haft, biżuteria, itp.

 

 

 

16 listopada - 11 grudnia 2015 r. - w Klubie Osiedlowym odbyły się warsztaty rekodzieła artystycznego. Uczestnicy zajęć mogli poznać lub doskonalić różnorodne techniki artystyczne, takie jak, tworzenie bizuterii, decoupage, soutache, itp.

 

 

 

 

 2014 r. 

 

09. 01. 2014 r. - Nowy Rok rozpoczęliśmy wieczorem z kolędą pod hasłem "Kolędujmy wszyscy wraz....." - w tym roku już po raz piąty. W świetlicy Klubu Osiedlowego, przed licznie zgromadzoną publicznością amatorski zespół wokalno - muzyczny w składzie pp. Gajda, Wadowska, Wicher oraz p. Jaruga przy aktywnym wsparciu klubowych instruktorek  zaprezentował bogaty i różnorodny repertuar kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.

 

17. - 28. 02. 2014 r. - w tym okresie w woj. opolskim trwały ferie zimowe. W klubie osiedlowym dla dzieci wypoczywających w miejscu zamieszkania zorganizowano przedpołudniowe zajęcia świetlicowe. Sprawozdanie z zajęć w załączniku.

 

 04. 03. 2014 r. - odbył się  koncert piosenek pod hasłem "Znacie? To posłuchajcie!" - impreza środowiskowa z okazji kończącego się karnawału. Z szerokim i bardzo róznorodnym repertuarem wystąpił zespół -wokalno - instrumentalny "KAMEA" działający przy S.M. w Praszce. Było nie tylko ciekawie muzycznie i wokalnie, ale i bardzo dowcipnie i wesoło, jak na "ostatki" przystało.

06. 03.- 27. 05. 2014 r. - zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży - wtorek, godz. 17.00 

07 maja 2014 r. - udział uczestniczki zajęć wokalnych w konkursie piosenki "Szansa na sukces", organizowanym przez Dom Kultury w Praszce.  

 22 maja 2014 r. - Dla Ciebie Mamo - koncert piosenek z okazji Dnia Matki oraz muzyczne podsumowanie sezonu kawiarenkowego pod hasłem "Najpiękniejsze z najpiękniejszych" 

30.06. - 08.08.2014 r. - zajęcia wakacyjne dla dzieci - sprawozdanie w plikach do pobrania poniżej

sierpień 2014 r. - zgodnie z regulaminem dokonano przeglądu ukwieconych balkonów i  ogródków przyblokowych oraz wstępnych eliminacji konkursowych. 

 

wrzesień 2014 r.:

 

 - rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy balkon i ogródek przyblokowy,

- wznowiono zajęcia yogi, callanetics, nordic walking oraz spotkania w kawiarence seniora, gdzie dużą popularnością cieszą się gry planszowe typu scrabble, remik liczbowy (zapraszamy wszystkich chętnych) 

- rozpoczęto próby grupy wokalnej KAMEA działającej przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce.

2 października 14 r. - odbyło się podsumowanie konkursu na najładniejszy balkon i ogródek przyblokowy - wręczono nagrody i dyplomy, a dla wszystkich popularne arie operetkowe zaśpiewała pani Krystyna Wadowska.

Celem konkursu jest poprawa estetyki zasobów mieszkaniowych Spółdzielni, poprzez zakładanie i pielegnację ogródków przyblokowych i zieleni balkonowej. Organizotorem konkursu jest Klub Osiedlowy.

Komisja konkursowa - zgodnie z regulaminem - do końca sierpnia dokonała oceny balkonów i ogródków. Uwzględniając kryteria oceny zapisane w regulaminie, przy pomocy karty oceny, gdzie zostały wyszczególnione tylko nr zdjęć balkonów i ogródków zakwalifikowanych do konkursu nagrody otrzymalii:

 

I kategoria - Balkony

 

1. Małgorzata i Włodzimierz Jabłońscy - 48/60 pkt.

2. Halina i Jerzy Turek -   47/60 pkt.

3. Danuta I zdzisław Żydziakowie - 44/60 pkt.

 

II kategoria - Ogródki przyblokowe

 

1. ex aequo - Ilona i Henryk Jurczyk oraz Bożena i zygmunt Zimnowoda - 54/60 pkt.

2. Danuta I Zdzisław Żydziak - 44/60 pkt.

3. Krystyna Ladra - 39/60 pkt.

Wyróżnienie przyznano debiutantkom zarówno w konkursie, jak i w pielegnacji ogródka - paniom Barbarze Gąsiorowskiej i Monice Osowskiej - 34/60 pkt.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zaprasazmy do udziału w konkursie w kolejnej edycji, w 2015 r. 

11 października 14 r. - występ wokalny grupy KAMEA w Domu Kultury w Praszce z okazji30 - lecia Gminnego Kola Emerytów, Rencistów i Inwalidow oraz V Gminnego Dnia Seniora 

21 pażdziernika 14 r. - Biesiada jesienna połączona z degustacją przetworów domowych i innych oryginalnych potraw.

 

poczatek strony
 
 
 

Copyright: Spółdzielnia mieszkaniowa - wszelkie prawa zastrzeżone.
Webmaster - Strona główna - Administrator
ostatnia aktualizacja: 12.06.2007

Projekt i wykonanie: