Kontakt
Rada Nadzorca/Zarząd
Krótka historia Spółdzielni
Statut Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce
Druki do pobrania
Regulaminy
Informacja o uchwałach podjętych na Walnym Zgromadzeniu w dniach 6, 7, 8 czerwca 2017 r.
 
Oferta Programowa
 
Taryfy
Modem kablowy
Podstawy
 
Spółdzielczy kanał informacyjny
Klub Osiedlowy
 
budowa parkingu ul. Fab 3 i ul. Koś 36 2017 rok
wyniki przetargów 2017 rok
 
» strona główna / Inne / Klub Osiedlowy
  Klub Osiedlowy  

31 maja 2017 r.  - wycieczka rowerowa na trasie Praszka - Nasale -  Maciejów - Praszka. Zwiedzanie drewnianego kościółka w Pakoszowie oraz pałacu w Maciejowie.

7 maja 2017 r. - zawody wędkarskie Młyny 2017 o Puchar Prezesa Spóldzielni Mieszkaniowej w Praszce

5 kwietnia 2017 r. - wiosenny koncert piosenek w wykonaniu grupy KAMEA (Mariola Gajda, Krystyna Wadowska, Maria Wicher, Anna Długosz, Ewa Wiecha, Krzysztof Janusiak)  pt.: Wiosna, miłość i ... żart"

8 marca 2017 r - biesiada z okazji Dnia Kobiet  (duża świetlica osiedlowa)

13- 24 lutego 2017 r. - zajęcia świetlicowe dla dzieci dochodzących

 (ferie zimowe)

12 stycznia 2017 r. - koncert kolęd i piosenek świątecznych pod hasłem "Idzie kolęda" w wykonaniu grupy wokalno - muzycznej KAMEA 

2017 r.

 W nowym roku kontynuujemy nasze stałe zajęcia: m.in. próby zespołów wokalno – instrumentalnych, próby śpiewu operowego, gimnastykę dla pań (callanetics, elementy jogi i pilatesu), kawiarenkę seniora, kurs j. niemieckiego dla bezrobotnych,  nieformalne koło j. angielskiego oraz sekcję brydża, zajęcia koła bibułkarskiego, nauka gry na instrumentach.  

 

 

Imprezy środowiskowe 2016 r.

 

14 stycznia 2016 r. - wieczór z kolędą pod hasłem: „Leć kolędo, leć”

 

21 stycznia 2016 r. - Jubileusz 40 - lecia istnienia Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce

 

27 stycznia 2016 r. - wystawa pod hasłem "Moje hobby, moja pasja"

Inspiracją do jej zorganizowania była chęć zaprezentowania ludzi i pokazanie ich zbiorów oraz przedstawienie ich pasji, fascynacji i różnorodnych zainteresowań. W zamyśle, miała to być wystawa, która prezentuje zarówno dorobek kolekcjonerski naszych hobbystów, jak i wytwór ludzkich rąk – obrazy, rysunki, szeroko rozumiane rękodzieło artystyczne i in.

Bez wątpienia, pasja w życiu człowieka, o czym wszyscy tu obecni wiedzą, daje wiele radości i satysfakcji, rozwija oraz podnosi na duchu w trudnych chwilach.

Często jest tak, że wielu mieszkańców posiada piękne zbiory, wielu tworzy piękne rzeczy w zaciszu domowym i niestety, odkładają je na półkę.

Hobby, pasja, przysłowiowy konik, bardzo często łączy się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, niekiedy z zarobkiem, chociaż bywa, że i z wydatkami, co nie zmienia faktu, że głównym celem w pozostaje jednak przyjemność i radość płynąca z uprawiania hobby, które jest przecież sposobem na życie i fajnym sposobem spędzania czasu wolnego, a niekiedy sposobem na nudę. 

 

1- 13 lutego 2016 r. - ferie zimowe w Klubie Osiedlowym ZIMA 2016 r.

 

8 marca 2016 r.  - Dzień Kobiet w kawiarence seniora 

 

21 kwietnia 2016 r.  – koncert pod hasłem „Piosenka jest dobra na wszystko”

 

5 maja 2016 r. - udział zespołu KAMEA w jubileuszu Towarzystwa Przyjaciół Praszki

 

22 maja 2016 r. – zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce MŁYNY 2016

 

27 maja 2016 r. – koncert pieśni operowych, operetkowych i popularnych w Wieluniu z okazji Dnia Matki w wykonaniu p. Krystyny Wadowskiej. Słowo mówione, recytacja p. Mariola Gajda.

27 czerwca do 5 sierpnia 2016 r.  - zajęcia świetlicowe dla dzieci dochodzących-LATO 2016

 

Sprawozdanie i rozliczenie wyjazdów na wycieczki dostępne w Klubie Osiedlowym w godz. pracy klubu.

29 września 2016 r. -  koncert włoskich piosenek  w wykonaniu Carletto Serafin. Carletto jest Włochem o polskich korzeniach, na stałe mieszka w słonecznej Italii, lato, wraz z rodziną, spędza w Polsce. Jego pasją jest muzyka i śpiew.

My, Polacy mamy jakieś szczególne upodobanie do melodyjnych, trafiających w serce, włoskich piosenek. Pewnie to kwestia zbliżonego temperamentu i romantycznej duszy. Kochamy Rominę i Albano, Drupiego, Adriano Celentano, Ricci and Poweri i wielu, wielu innych.

Włoska kultura muzyczna ze swoją piosenką popularną, operą, pieśnią neapolitańską jest przecież nieodzownym elementem kultury światowej.

Gwiazdą naszego wieczoru był Carletto...... , ale kilka polskich i nie tylko polskich utworów wykonały, jak zawsze wspaniale ,  Mariola Gajda i Maryla Wicher.

 20 października 2016 r. Klub Osiedlowy zorganizował IV już Jesienną Biesiadę połączoną z degustacją domowych przetworów. Biesiadę poprowadził zespół KAMEA. W repertuarze biesiadnych piosenek znalazły się również piosenki jesienne, cygańskie oraz szlagiery TVS.

24 listopada 2016 r. - wieczór poetycko muzyczny zorganizowany w Muzeum w Praszce. Było pięknie.....Tak oceniła publiczność występ zespołu KAMEA działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce. Zaprezentowany program poetycko - muzyczny nosił tytuł Listopadowe opowieści. Było ich cztery: Jesień, Zaduszki, Człowiek, Ojczyzna, a opowiedziane zostały słowem, pieśnią i piosenką. Opowieści te były swoistym zbiorem krótkich przemyśleń, spostrzeżeń i komentarzy na powyższy temat.

Listopad jak żaden inny miesiąc sprzyja refleksji nad życiem, przemijaniem czy wreszcie nad śmiercią. To czas, kiedy umiera przyroda, kiedy ożywają wspomnienia o bliskich, którzy odeszli na zawsze, wreszcie to czas, kiedy oddajemy hołd tym wszystkim, którzy walczyli o niepodległość Polski i okupili ją daniną krwi, cierpień i wyrzeczeń.

I o tym opowiadały prowadzące spotkanie Ewa Wiecha i Anna Długosz.

Duże wrażenie na słuchaczach zrobiły przede wszystkim utwory muzyczne, specjalnie wyszukane i przygotowane na spotkanie w muzeum. Lacrimosa Mozarta, Człowieczy los z repertuaru Anny German, Youkali Kurta Weila czy Jesienne róże na pewno zostaną zapamiętane ze względu na, jak zawsze wspaniałe i wzruszające wykonanie Krystyny Wadowskiej.

Pieśni i piosenki takie jak Koncert jesienny na dwa świerszcze, Martwe liście, Mury, Żołnierskie buty, Nie zobaczysz matko syna przejmująco i dramatycznie zaśpiewała Maria Wicher. Natomiast utwory A jeśli nie wrócę, Ja nie odchodzę, Urszula Kochanowska wykonane zostały przez Mariolę Gajdę w liryczno – nastrojowo - poetyckiej, a przez to, niepowtarzalnej konwencji.

Oprócz występów solowych nie zabrakło utworów zaśpiewanych w duecie czy zespołowo. Należały do nich: Szwoleżerowie, Deszcz jesienny, Pierwszy siwy włos, Odpowie Ci wiatr, Wrócą chłopcy z wojny, Jakie ładne chłopaki, Wyspa czy Gołębi song

Zespołowi towarzyszył Krzysztof Janusiak, który akompaniował do większości utworów zaśpiewanych przez grupę KAMEA ( był również wykonawcą piosenki pt. Dopóki jesteś) oraz Włodzimierz Długosz, który zapewnił sprawną obsługę techniczną.

Brawa i oklaski były wspaniałą nagrodą dla wykonawców i organizatorów spotkania.

 

 

 

2015 r.

 

8 stycznia 2015 r. w naszym klubie odbył się tradycyjny wieczór z kolędą. Kolędy "zawsze młode", nigdy się nie znudzą. Ich proste i piękne słowa, żywe i skoczne melodie przypominają chwile już odległe, ale dla każdego bliskie. Może właśnie dla tych wspomnień tak chętnie śpiewamy kolędy.

W dniach 19 - 31. 01. 2015 r. , w okresie ferii zimowych odbywały się w naszym klubie zajęcia świetlicowe. Sprawozdanie w załączniku.

5 marca 2015 r. zaprosiliśmy  Panie i Panów na koncert piosenek z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Była to doskonała okazja do przedstawienia anegdot , dowcipów i ciekawostek z ksiąg wybranych, a kobiet i mężczyzn dotyczących. Repertuar, który przygotowaliśmy był bardzo zróżnicowany, tak jak zmienna i różnorodna jest zarówno płeć piękna, jaki i ta ...brzydsza. Zespół KAMEA wyśpiewał znane i lubiane przeboje, a furorę zrobiła nasza znakomita koleżanka, Krystyna Wadowska wykonując słynną Arię ze śmiechem. NA uwagę zasługują również wszystkie solowe występy naszych koleżanek: Maryli Wicher, Marioli Gajdy, Anny Długosz. 

7 marca repertuar przygotowanych piosenek został powtórzony w Strojcu, w sali OSP, na zorganizowanym przez strażaków  wiejskim Dniu Kobiet.

4 maja 2015 r. - występ wokalny  zespołu KAMEA w uroczystości jubileuszu Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska " w Praszce.

7 maja 2015 r. - występ wokalny zespołu KAMEA w uroczystości jubileuszu Muzeum w Praszce

28 maja 2015 r. - finał konkursu "Osiedlowe śpiewogranie" - wręczenie nagród i dyplomów.

18. 06. 2015 r. - występ wokalny zespołu KAMEA w pałacu w Pawłowicach.

29.06 - 7.08. 2015 r. - zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji pod hasłem LATO w Mieście

 

Sezon powakcyjny rozpoczęty!!!! Zapraszamy!!! Do końca sierpnia 2015 r. przeprowadzono wstępną kwalifikację do konkursu na najpiękniejszy balkon i ogródek przyblokowy. Do końca września nastąpi wyłonienie laureatów przez Komisję Konkursową. Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów,

 

2 października 2015 r. /piątek/, w Domu Kultury w Praszce, w późnych godzinach popołudniowych odbył się recital Pani Krystyny Wadowskiej.  Pani Krystyna - z wykształcenia jest pedagogiem, nauczycielką biologii, obecnie na emeryturze. Od kilku lat realizuje swoją pasję, jaką jest śpiew klasyczny.

Z zamiłowaniem wykonuje pieśni operowe i operetkowe. Nie unika również przebojowych utworów muzyki popularnej i rozrywkowej.

Przez sześć lat śpiewała w Miejskim Chórze Olensis w Oleśnie pod dyrekcją Pani Kariny Duch, w głosie sopranowym, zdobywając doświadczenie wokalne i sceniczne.

Praszkowskiej publiczności dała się poznać występując w Klubie Osiedlowym,  w Domu Kultury czy na różnych środowiskowych imprezach na terenie gminy Praszka

Publiczność, pełna uznania dla kunsztu wokalnego solistki, nagrodziła ją brawami na stojąco. Koniecznie nadmienić trzeba, że Pani Krystyna jest absolutną amatorką, obdarzoną wspaniałym głosem, muzykalnością  i wrażliwością, którą dało się odczuć słuchając interpretacji najsłynniejszych arii operowych i operetkowych.

Podczas występu Pani Krystynie towarzyszyli Pani Mariola Gajda, słowo mówione  oraz Pan  Krzysztof Janusiak, akompaniament.


 

 

15 października 2015 r.

 

W dużej świetlicy osiedlowej odbyła się III Jesienna Biesiada połączona z degustacją przetworów domowych. Uczestnicy biesiady, przy suto zastawionych stołach  oraz dźwiękach znanych i popularnych melodii i piosenek dobrze się bawili, beztrosko spędzając czas w gronie znajomych i przyjaciół.  

 

Podczas biesiady dokonano rozstrzygnięcia konkursu na najładniejszy balkon i ogródek przyblokowy.

 

Konkurs został ogłoszony 1 maja, a do końca sierpnia miała miejsce wstępna kwalifikacja najładniejszych balkonów i ogródków. 
Następnie 4 – osobowa komisja konkursowa w składzie : Zofia Krykwińska, Krystyna Wadowska, Anna Kowalska i Krzysztof Janusiak dokonała oceny zakwalifikowanych balkonów
i ogródków, biorąc pod uwagę:
Różnorodność gatunków roślinności
oraz ogólny wygląd balkonu , tj. estetykę,
aranżację, czyli układ roślin i elementów dekoratorskich

Takie same kryteria zastosowano w przypadku oceny ogródków przyblokowych.

W sumie oceniono 25 balkonów i 5 ogródków przyblokowych.

Każdy członek komisji otrzymał indywidualną kartę oceny dysponując punktami od 1 do 6.
Po zsumowaniu liczby uzyskanych punktów
wyłoniliśmy zwycięzców konkursu.

Dokonując przeglądu balkonów i ogródków zauważono, że uczestnicy konkursu urządzając swoje otoczenie wykazują się coraz większą pomysłowością, wiedzą ogrodniczą, a  w swoją pracę wkładają dużo wysiłku i serca. Nagrodzone ogródki i balkony cechuje przemyślana kompozycja oraz różnorodność gatunkowa roślin.


Autorom ogródków i balkonów należą się gratulacje
i podziękowania za wkład pracy w upiększanie swojego otoczenia, a przez to naszego osiedla.

W kategorii ,, Balkony”

I miejsce zajęli – Danuta Rogala 45/48
II miejsce – Danuta i Zdzisław Żydziakowie 44/48
III miejsce – Małgorzata i Włodzimierz Jabłońscy 41/48
 

W kategorii ,,Ogródki”

I miejsce – Ilona i Henryk Jurczykowie 43/48
II miejsce – Krystyna Ladra 39/48
III miejsce – Danuta i Zdzisław Żydziakowie 37/48

Nagrody i dyplomy wręczył prezes Zarządu Pan Jerzy Gracz.
 

 


Osiedlowych (choć nie tylko) twórców, artystów - amatorów zachęcamy i zapraszamy do prezentacji w naszym klubie swojego dorobku artystycznego - obrazy,  fotografie, rysunki, rzeźby, rękodzielnictwo - haft, biżuteria, itp.

 

 

 

16 listopada - 11 grudnia 2015 r. - w Klubie Osiedlowym odbyły się warsztaty rekodzieła artystycznego. Uczestnicy zajęć mogli poznać lub doskonalić różnorodne techniki artystyczne, takie jak, tworzenie bizuterii, decoupage, soutache, itp.

 

 

 

 

 2014 r. 

 

09. 01. 2014 r. - Nowy Rok rozpoczęliśmy wieczorem z kolędą pod hasłem "Kolędujmy wszyscy wraz....." - w tym roku już po raz piąty. W świetlicy Klubu Osiedlowego, przed licznie zgromadzoną publicznością amatorski zespół wokalno - muzyczny w składzie pp. Gajda, Wadowska, Wicher oraz p. Jaruga przy aktywnym wsparciu klubowych instruktorek  zaprezentował bogaty i różnorodny repertuar kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.

 

17. - 28. 02. 2014 r. - w tym okresie w woj. opolskim trwały ferie zimowe. W klubie osiedlowym dla dzieci wypoczywających w miejscu zamieszkania zorganizowano przedpołudniowe zajęcia świetlicowe. Sprawozdanie z zajęć w załączniku.

 

 04. 03. 2014 r. - odbył się  koncert piosenek pod hasłem "Znacie? To posłuchajcie!" - impreza środowiskowa z okazji kończącego się karnawału. Z szerokim i bardzo róznorodnym repertuarem wystąpił zespół -wokalno - instrumentalny "KAMEA" działający przy S.M. w Praszce. Było nie tylko ciekawie muzycznie i wokalnie, ale i bardzo dowcipnie i wesoło, jak na "ostatki" przystało.

06. 03.- 27. 05. 2014 r. - zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży - wtorek, godz. 17.00 

07 maja 2014 r. - udział uczestniczki zajęć wokalnych w konkursie piosenki "Szansa na sukces", organizowanym przez Dom Kultury w Praszce.  

 22 maja 2014 r. - Dla Ciebie Mamo - koncert piosenek z okazji Dnia Matki oraz muzyczne podsumowanie sezonu kawiarenkowego pod hasłem "Najpiękniejsze z najpiękniejszych" 

30.06. - 08.08.2014 r. - zajęcia wakacyjne dla dzieci - sprawozdanie w plikach do pobrania poniżej

sierpień 2014 r. - zgodnie z regulaminem dokonano przeglądu ukwieconych balkonów i  ogródków przyblokowych oraz wstępnych eliminacji konkursowych. 

 

wrzesień 2014 r.:

 

 - rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy balkon i ogródek przyblokowy,

- wznowiono zajęcia yogi, callanetics, nordic walking oraz spotkania w kawiarence seniora, gdzie dużą popularnością cieszą się gry planszowe typu scrabble, remik liczbowy (zapraszamy wszystkich chętnych) 

- rozpoczęto próby grupy wokalnej KAMEA działającej przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce.

2 października 14 r. - odbyło się podsumowanie konkursu na najładniejszy balkon i ogródek przyblokowy - wręczono nagrody i dyplomy, a dla wszystkich popularne arie operetkowe zaśpiewała pani Krystyna Wadowska.

Celem konkursu jest poprawa estetyki zasobów mieszkaniowych Spółdzielni, poprzez zakładanie i pielegnację ogródków przyblokowych i zieleni balkonowej. Organizotorem konkursu jest Klub Osiedlowy.

Komisja konkursowa - zgodnie z regulaminem - do końca sierpnia dokonała oceny balkonów i ogródków. Uwzględniając kryteria oceny zapisane w regulaminie, przy pomocy karty oceny, gdzie zostały wyszczególnione tylko nr zdjęć balkonów i ogródków zakwalifikowanych do konkursu nagrody otrzymalii:

 

I kategoria - Balkony

 

1. Małgorzata i Włodzimierz Jabłońscy - 48/60 pkt.

2. Halina i Jerzy Turek -   47/60 pkt.

3. Danuta I zdzisław Żydziakowie - 44/60 pkt.

 

II kategoria - Ogródki przyblokowe

 

1. ex aequo - Ilona i Henryk Jurczyk oraz Bożena i zygmunt Zimnowoda - 54/60 pkt.

2. Danuta I Zdzisław Żydziak - 44/60 pkt.

3. Krystyna Ladra - 39/60 pkt.

Wyróżnienie przyznano debiutantkom zarówno w konkursie, jak i w pielegnacji ogródka - paniom Barbarze Gąsiorowskiej i Monice Osowskiej - 34/60 pkt.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zaprasazmy do udziału w konkursie w kolejnej edycji, w 2015 r. 

11 października 14 r. - występ wokalny grupy KAMEA w Domu Kultury w Praszce z okazji30 - lecia Gminnego Kola Emerytów, Rencistów i Inwalidow oraz V Gminnego Dnia Seniora 

21 pażdziernika 14 r. - Biesiada jesienna połączona z degustacją przetworów domowych i innych oryginalnych potraw.

Biesiada jak każdy wie, to pewien rodzaj nieskomplikowanej rozrywki i zabawy przy suto zastawionym stole, z rozmową i gawędą przy nim prowadzoną, i z piosenką na ustach.

Tak było i u nas  - stoły pełne różnorakich, domowych przetworów, a wspólne, chóralne śpiewanie piosenek ludowych, cygańskich, góralskich itp. wzmagały apetyt. Humory dopisywały, 

a liczba i znajomość  piosenek  "wyśpiewanych" przez uczestników i zespół KAMEA świadczy o tym, że duch w narodzie nie ginie:))) 

 20 listopada 14 r.  -  odbył się w klubie osiedlowym koncert pt. "Pejzaż bez Ciebie", którego tytuł zaczerpnęliśmy ze znanego cyklu telewizyjnego. Dedykowany był pamięci wybitnych artystów, niegdysiejszych gwiazd sceny muzycznej w Polsce, w Europie i na świecie. Naszym celem było przypomnienie i zaprezentowanie twórczości tych artystów, którzy złotymi zgłoskami zapisali się w historii polskiej muzyki rozrywkowej, a których nie ma już pośród nas. Ich podróż , którą   - ludzie -"prozaicznie życiem zwą" -  zakończyła się w sposób naturalny lub została przerwana w sposób tragiczny i brutalnie niespodziewany. Odeszli, ale to, co po sobie pozostawili czyni ich nieśmiertelnymi. To dla nich Krystyna Wadowska wykonała Lacrimossę, kluczowy fragment pieśni Dies Irae, będącej częścią mszy żałobnej, Requiem w.A. Mozarta , a Maria Wicher jedną z piękniejszych piosenek jakie kiedykolwiek powstały  - "Les feuilles mortes"  - Martwe Liście.

Po tym refleksyjnym wstępie muzycznym rozpoczęła się częśc bardziej rozrywkowa: zaśpiewano piosenki Czesława Niemena, Marka Grechuty, Krzysztofa Klenczona,  zespołu 2+1. Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Anny German, Violety Villas, Ludmiły Jakubczak, Kasi Sobczyk, Hanki Ordonówny, Mieczysława Fogga, Janusza Gniatkowskiego. Niezrównanymi wykonawczyniami tych utworów, były wspomniane już Krystyna Wadowska, Maria Wicher oraz Mariola Gajda. Swój skromny udział zaznaczyły również Ewa Wiecha i Anna Długosz.  Wykonawcom towarzyszył jak zwykle Henryk Jaruga. Widownia wydawać się była bardzo usatysfakcjonowana, zarówno doborem piosenek, jaki i poziomem ich wykonania.

13 grudnia 2014 r. grupa wokalna KAMEA gościła w Strojcu, biorąc udział w wieczorze wigilijnym  zorganizowanym przez pracowników świetlicy wiejskiej. 


 

 

 2013 r.

 

03.01.13 r. - wspólne kolędowanie

31. 01. 13 r. - wieczór z romansem, balladą i pieśnią rosyjską

28. 01. - 10. 02.13 r. - dwutygodniowe zajęcia świeltlicowe w okresie ferii zimowych dla najmłodszych mieszkańców spółdzielczych zasobów.

06. 03.13 r. - Dzień Kobiet w kawiarence seniora - występ wokalny, maraton dowcipów

20. 03.13 r. - udział zespołu wokalnego dzialającego w Klubie Osiedlowym w IV Regionalnym Przeglądzie Pieśni Kalwaryjsko - Pasyjnej.  

22. 04. 13 r. - ogłoszenie konkursu plastycznego pod hasłem  - "Moje osiedle - moim domem"

02. 05. 13 r.  - ogłoszenie konkursu pod hasłem "Najpięknieszy balkon i ogródek przyblokowy - pełen kwiatów

07. 05.13 r. - Pod dachami Paryża - koncert piosenek francuskich (zamknięcie drugiego sezonu działalności kawiarenki seniora)

10. 05. 13 r. - udział zespołu wokalnego w konkursie piosenki "Szansa na sukces" (II miejsce)

 16.06.2013 r. - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem "Moje osiedle, moim domem"

- wręczenie nagród, dyplomów, miniwernisaż prac.

19. - 31. 08. 2013 r. - prace komisje konkursowej nad oceną estetyki i dekoracyjności balkonów i ogródków przyblokowych

Wakacje w Klubie  - 01.07. - 09. 08. 2013 r.  to  ciekawy i bezpieczny sposób spędzenia wolnego czasu  przez dzieci i młodzież pozostających w miejscu zamieszkania. W ramach zajęć sportowych, kulturalno - oświatowych i rekreacyjnych uczestnicy zajęć brali udział w grach, zabawach  i rozgrywkach sportowych, grach i zabawach świetlicowych, w zajęciach artystycznych, w wycieczkach na basen w Praszce i w Oleśnie, w wycieczkach do kina  w Praszce i Częstochowie.

 05.09.2013 r. - rozpoczęcie kolejnego sezonu "kijkowego" (nordic walking) - termin spacerów bez zmian - poniedziałek, czwartek, godz. 9.00 - zbiórka przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Alei Wyszyńskiego - ZAPRASZAMY wszystkich chętnych !!!  

11.09. 2013 r. - po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy ćwiczenia gimnastyczne dla pań - callanetics - każda środa, godz. 18.30.

19.09.2013 r. - inauguracyjne spotkanie w kawiarence seniora - każdy czwartek, godz. 16.00

03. 10. 2013 r., godz. 16.00 /czwartek- rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy balkon i ogródek przyblokowy, wręczenie nagród i dyplomów, prezentacja nagrodzonych balkonów.

Wyniki:

a) kategoria - najpiekniejszy balkon - I miejsce ex aequo: Panie Malgorzata Jabłońska i Danuta Rogala, II miejsce -  P.Elżbieta Popczyk, III miejsce - P. Zofia Stolecka; wyróżnienie - Panie Halina Turek i Zofia Nowak

b) kategoria - najpiękniejszy ogródek przyblokowy - I miejsce - P. Danuta Żydziak, II miejsce - P. Bożena Zimnowoda, III miejsce - P. Ilona Jurczyk 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym gratulujemy!!

Zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu 2014  

10. 10. 2013 r./ czwartek, godz. 16.00  w Klubie Osiedlowym odbył się  koncert  pieśni i piosenek włoskich. Wino, canzone, amore - tak brzmiało przewodnie hasło spotkania. Była to muzyczna podróż przy dźwiękach najbardziej znanych i lubianych utworów muzyki włoskiej, od klasycznej po nieco lżejszą. W repertuarze znalazły się najsłynniejsze piosenki neapolitańskie, takie jak np. O, sole mio,  Wróć do Sorrento, Santa Lucia, trzy słynne arie operowe oraz największe przeboje włoskiej muzyki popularnej i rozrywkowej. 

31. 10. 2013 r.  - wieczór wróżb andrzejkowych 

Od połowy października do 17 grudnia 2013 r. trwają w Klubie Osiedlowym zajęcia z rękodzielnictwa - wyrób biżuterii - kolczyków, wisiorów, bransoletek in. Zajęcia prowadzi pani Agnieszka Nowałka.

17. 12. 2013 r. - mini - wystawa wyrobów biżuteryjnych jako pokłosie warsztatów z rękodzielnictwa, w których brali udział dzieci, młodzież i dorośli. Piękne kolczyki zdobione  np. techniką decoupage, bransoletki, wisiory, naszyjniki budziły niekłamany podziw dla umiejętności prowadzącej i uczestników oraz dla ich małych arcydzieł.


 

 


  2012 r.

 

12. 01.  12 r. - wieczór z kolędą pod hasłem: "Kolędy znane i nieznane" 

16. 01. 12- 27. 01.12 r. - zimowe zajęcia świetlicowe - ferie zimowe

09.02. 12 r. Biesiada karnawałowa

16.02. 12 r. - "tłusty czwartek" w kawiarence

08. 03. 12 r.- Dzień Kobiet w świetlicy osiedlowej

22.03. 12 r.- koncert arii operowych i pieśni popularnych w wykonaniu Pani Krystyny Wadowskiej

26. 04. 12 r. - finał konkursu pt. "Tak, mam talent" 

10. 05. 12 r.- uroczyste podsumowanie konkursu "Tak, mam talent"

10.05. 12 r. - zamknięcie sezonu kawiarenkowego - koncert pod hasłem "Śpiewać każdy może" 

13. 05. 12 r. - zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej - Młyny '12

13.05. 12 r.- udział członków osiedlowego koła rowerowego w rajdzie integracyjnym gmin Rudniki - Radłów

06.06.12.r. - ogłoszenie konkursu pod hasłem "Najpiękniejszy balkon - pełen kwiatów"

10.06. 12 r.- Dzień Dziecka na sportowo - Młyny'12

07.03. - 20. 06. 12 r. zajęcia plastyczne dla młodszych dzieci - wystawa prac, udział w konkursie WIANEK ŚWIĘTOJAŃSKI


 

02.07. -10.08.12 r. - przedpołudniowe zajęcia wakacyjne dla dzieci członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce

Rozpoczynamy sezon  - kończy się lato, powoli wracamy do zwykłego rytmu naszego życia, również klubowego - serdecznie zapraszamy do udziału w naszych zajęciach:)))))

Każdy czwartek, godz. 18.30 - joga dla pań - świetlica przu ul. Mickiewicza 18 

Każdy poniedziałek i czwartek, godz. 9.00 - Osiedlowy Klub Nordic Walking - zbiórka na skrzyżowaniu ulic Ks. Kardynała Wyszyńskiego i Listopadowej

Każdy czwartek, godz. 16.00 - 19.00 kawiarenka seniora

 Każda środa, godz. 18.30  - callanetics

Codziennie, oprócz czwartku - tenis stołowy

27. 09. 2012 r. - Ola Antoniewska i męska cześć zespołu Metrum zaśpiewali przeboje lat 70- tych i 80 - tych uczestnikom kawiarenki seniorów. Oklaskom nie było końca.


 

04.10. 2012 r. - podsumowanie konkursu pod hasłem "Najpiękniejszy balkon - pełen kwiatów". Spotkanie miało na celu uhonorowanie tych Spółdzielców, którzy swoim zaangażowaniem i wysiłkiem przyczyniają się do upiększenia naszych osiedli. To dzięki nim - spacerując po naszych osiedlach - możemy czerpać satysfakcję z widoku wspaniale ukwieconych balkonów. Laureaci Konkursu zostali wyróżnieni okolicznościowmi upominkami i dyplomami.

 

I miejsce - Małgorzata i Włodzimierz Jabłońscy

 

 

II miejsce - Alina i Antoni Lipieta

 

 

III miejsce - (ex equo) Krystyna Ladra oraz Barbara i Józefat Szeclowie

 

 

Wyróżnienie - Jolanta i Krzysztof Chudziccy

 


 

23. 10. 2012 r. - impreza środowiskowa dla emerytowanych nauczycieli 

09.11.2012 r. - udział reprezentacji Klubu Osiedlowego Spółdzieni Mieszkaniowej w Praszce w Festiwalu Pieśni Patriotycznej o Puchar Starosty w MGOKiS (zajęcie I miejsca w kategorii zespoły do 10 osób)  


 

09. 11.12 r. - rozpoczęcie zajęć z j. niemieckiego dla bezrobotnych  - każdy piątek, godz. 12.00

21.11.12 r - impreza okolicznościowa pt.: "Ojczyźnie - wiersze i piosenki" 29.11.12 r. - "andrzejki" w kawiarence seniora


 

 

 2011 r.

 

Skończyły się wakacje - wrzesień jest miesiącem, w którym na nowo organizujemy czas wolny mieszkańców naszych osiedli

Jeszcze w sierpniu miłośniczki jogi rozpoczęły powakacyjne zajęcia - czwartek, godz. 18.30

Od 1 września do końca października trwa III edycja Konkursu Fotograficznego 2011 Temat: "Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom"

5. 09. 11 r.- wznowił swoją działalność osiedlowy klub nordic walking. Na spacery zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godz. 9.00. Zbiórka na skrzyżowaniu ulic Listopadowej i Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

7. 09. 11 r. - grupa aktywnych pań wznowiła swoje ćwiczenia callanetics - środa, godz. 18.30

19 .09. 11 r. kółko plastyczne „Modelinka” rozpoczęło swoją działalność – grupka dzieci lepi cudeńka z modeliny Dzieciakom pomagają wolontariuszki Marta Korpowska i Julia Małycha. które swoimi umiejętnościami dzielą się z uczestnikami zajęć. Opiekę nad uczestnikami sprawują pracownice Klubu. Zapraszamy w każdy poniedziałek o godz. 16.30 - zajęcia są bezpłatne - prosimy tylko o przyniesienie pudełka plasteliny, bądź modeliny - nie trzeba zapisywać się wcześniej – po prostu przyjdź!!!!!

20. 09. 11 r. miało miejsce spotkanie organizacyjne osiedlowego koła miłośników turystyki i rekreacji rowerowej. Rolę opiekuna koła przyjął pan Janusz Tobiś.

24. 09. 11 r. odbył się inauguracyjny rajd rowerowy. Wzięlo w nim udział 11 osób.

01. 10. 2011 r. -  Rozpoczęły się zajęcia z języka angielskiego dla dzieci metodą Helen Doron, prowadzone przez Prywatną Szkołę Języków Obcych Junior s. c. z Opola

 

19. 10. 2011 r.

 

ZNP - jak co roku - zorganizował w Klubie Osiedlowym spotkanie dla emerytowanych nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Specjalnie dla nich zaprezentowaliśmy ponownie program artystyczny pt. " .....To nie tęskonota jest za komuna, to jest tęsknota za młodością"

 

17.11. 2011 r.

 

- Rozstrzygniecie konkursu fotograficznego pt.: " Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom"

- Wręczenie nagród - galeria

- Koncert pieśni patriotycznych - karaoke

- Inauguracja Kawiarenki Seniora "Zawsze młodzi"

- Zapraszamy w każdy czwartek od godz. 16.00 - do 19.00

28 .11. 2011 r. - Posumowanie i wystawa prac uczestników kółka plastycznego "Modelinka" prowadzonego przez wolontariuszki Martę Korpowską i Julię Małychę

01. 12. 11 r. - Kawiarenka Seniora "Zawsze młodzi" - Wieczór poezji Agnieszki Osieckiej

 

 

 

 

 

poczatek strony
 
 
 

Copyright: Spółdzielnia mieszkaniowa - wszelkie prawa zastrzeżone.
Webmaster - Strona główna - Administrator
ostatnia aktualizacja: 12.06.2007

Projekt i wykonanie: